Bezpłatne e-czasopismo dla pracowników naukowych i dydaktycznych

Wyścig zbrojeń. Jak dostać się na studia?
Broń matematycznej zagłady, czyli Beemzet – źle zaprojektowany algorytm, który, zamiast opisywać rzeczywistość, zmienia ją na gorsze, uderzając najczęściej w bezbronnych i najsłabszych.
Komu przysługują prawa autorskie do pracy dyplomowej?
Tuż przed końcem roku akademickiego
i sezonem obron prac dyplomowych – Mariusz Kusion o tym, komu tak naprawdę przysługują prawa autorskie do napisanej pracy.
Zdrowie psychiczne doktorantów w Polsce.
Z jakimi problemami mierzą się młodzi naukowcy w Polsce? O najnowszym badaniu, któremu patronuje Krajowa Reprezentacja Doktorantów – Joanna Tomaszewska.

O NIEZBĘDNIKU

Wydawnictwo Naukowe PWN od początku swojego istnienia realizuje misję rzetelnego dostawcy treści naukowych oraz innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla środowiska akademickiego. Uważnie obserwujemy i analizujemy zmiany zachodzące w polskiej nauce. Naszym celem jest wspieranie pracowników naukowych i dydaktycznych, dlatego chcąc być z Państwem w stałym kontakcie, prezentujemy bezpłatne e-czasopismo dla pracowników naukowych i dydaktycznych  – Niezbędnik Akademicki PWN.

Zawsze wiarygodne informacje o szkolnictwie wyższym

Na bieżąco śledzimy prace nad Ustawą 2.0. Przybliżamy koncepcje rozważane przez środowisko, skupiając się przede wszystkim na konsekwencjach, jakie będą za sobą niosły dla polskich uczelni.

Podpowiemy jak skutecznie prowadzić badania naukowe

Na podstawie przykładów pokażemy, jak zorganizować odnoszące sukcesy zespoły badawcze. Pomożemy wybrać optymalne metody i narzędzia, a także podpowiemy skąd pozyskać finanse, jak wypełnić i rozliczyć wnioski. Przyjrzymy się najciekawszym projektom edukacyjnym, programom stypendialnym, grantom oraz dotacjom.

Zaplanuj z nami ścieżkę kariery i rozwiń swoje kompetencje pracy ze studentami

Przedstawimy najskuteczniejsze metody satysfakcjonującej pracy ze studentami. Pomożemy dobrać odpowiednią formę komunikacji i dostosować najlepszą ofertę oraz narzędzia przekazywania wiedzy. Dokładnie przeanalizujemy ścieżki rozwoju kariery w świecie akademickim, wskazując szanse i wyzwania zarówno dla pracowników dydaktycznych, jak i naukowo-badawczych.

AKTUALNY NUMER

Pobierz

Spis treści

  • Wyścig zbrojeń. Jak dostać się na studia?
  • Zdrowie psychiczne doktorantów w Polsce
  • Komu przysługują prawa autorskie do pracy dyplomowej?
  • Praca dyplomowa na zlecenie biznesu a prawo autorskie
  • Wiedza finansowa to nie luksus, to konieczność
  • Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości 2018 za nami!

PARTNERZY

trenernauki.pl
kpk.gov.pl

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

Dokładamy wszelkich starań, aby wiedza zawarta w Niezbędniku Akademickim PWN była zawsze na najwyższym poziomie. Dlatego ludzie tworzący z nami kolejne wydania e-czasopisma, to znakomite grono przedstawicieli środowiska akademickiego. Wspólnie z Autorami prezentujemy kompleksowe źródło informacji dla władz uczelni, pracowników naukowych oraz dydaktycznych. Postaramy się spełnić Państwa oczekiwania i dostarczyć wartościowej oraz merytorycznej wiedzy.

KONTAKT

Redakcja magazynu Niezbędnik Akademicki PWN  to zespół ludzi dokładający wszelkich starań, aby w sposób rzetelny i profesjonalny dostarczyć aktualnych informacji, praktycznych wskazówek, przydatnych narzędzi w pracy naukowej i dydaktycznej.

Współpracujemy z uznanymi autorami i konsultantami, których wiedza oraz doświadczenie gwarantują najwyższą jakość.

Jeżeli mają Państwo pytania lub propozycje współpracy, prosimy o kontakt e-mailowyniezbednikakademicki@pwn.pl

Redaktor naczelny Bartłomiej Nawrocki email: bartlomiej.nawrocki@pwn.pl tel. 22 695 41 80

   

Harmonogram wydań:

styczeń-luty, marzec-kwiecień, maj-czerwiec, lipiec-sierpień, wrzesień-październik, listopad-grudzień